سیستم AWT (D-Actor یا Acoustic Wave Tretment)

0

ارزیابی حالت کششی و انعطاف پذیری پوست با درمان AWT بهبود قابل ملاحظه ای را نشان داده است میزان انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست پس از ۶ الی ۸ جلسه درمان ۷۴% افزایش می یابد. سه ماه پس از پایان دوره درمان انعطاف پذیری پوست حتی تا ۱۰۵% بهبود را نشان میدهد. در مقایسه بهبود حاصله در درمان با محصولات مراقبت از پوست (کرم ـ لوسیون) فقط حدود ۱۲% تا ۲۵% میباشد و در برخی افراد شاید تا ۳۰% باشد.
Acoustic Wave یک موج صوتی ویژه است که مشخصه آن فشار با دامنه بالاست. این امواج دارای قدرت انتقالی آنی انرژی از ژنراتور به نقطهای دورتر به طور مثال برای شکستن شیشه پنجره هستند. امواج اکوستیک (Acoustic Wave) به وسیله فشار با دامنه بالا (High Pressure Amplitudes) شناخته میشوند. این امواج در طبیعت نیز وجود دارند مانند انرژی ناشی از رعد و برق. در واقع تأثیری که هواپیماهای مافوق صوت بر شکستن پنجره ها در فاصله ای دورتر از هواپیماهای جنگی دارد همان اثر Acoustic Wave است.
این امواج سالهاست برای مصارف درمانی مانند سنگ شکنی (Lithotripsy) مورد استفاده قرار میگیرند. ایده تولید Acoustic Wave در بیرون از بدن (دورتر از تولید کننده) برای استفاده از آن در داخل بدن، به منظور شکستن سنگهای کلیوی در پایان دهه ۱۹۶۰ شکل گرفت و منجر به ساخت سیستمهای ESWL (دستگاه های سنگ شکنی برون اندامی) امروزی گردید. این سیستم امواج صوتی پرفشار را بدون آسیب رساندن به پوست و بافتهای دیگر بدن، دورتر از ژنراتور و درست در محل قرارگیری سنگهای کلیوی تولید و موجب تخریب آنها میگردد.
Acoustic Wave و اولترا سوند
ممکن است این تصور غلط ایجاد شود که Acoustic Wave همان اولتراسوند است ولی این دو با هم متفاوتند. در واقع امواج اولتراسوند به صورت پریودیک و منظم تولیده شده ولی امواج اکوستیک، امواج صوتی هستند که در کسری از ثانیه (نانوثانیه) به حداکثر مقدار خود رسیده و به تدریج کاهش می یابد.
بعد از عمل هنگام عمل قبل از عمل

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

ارسال یک پاسخ